Сећања: Србија ремизирала са Исландом

На отварању Европског првенства одржаног у Аустрији, Србија се састала са репрезентацијом Исланда, у дуелу који је требало да одреди пут наше селекције на смотри најбољих европских селекција. У првом полувремену, наши момци су кренули у грчу, стегнуто и без праве организације у нападу, па је на полувремену Исланд водио резултатом 15:11. Бољом игром и великим ангажовањем, изабраници Сеада Хасанефендића, успели су да се врате у утакмицу на волшебан начин и надокнаде 4 гола заостатка у узбудљивој завршници, те да на крају освоје бод. Најбољи појединци били су Иван Станковић и Момир Илић, али сигурно треба истаћи и маестралног Дарка Станића, који је својим одбранама држао Србију у игри, а на самом крају, по истеку времена, одрбанио је и седмерац.

Србија је наступала у саставу: Иван Станковић (6), Момир Илић (7), Алем Тоскић (4), Ненад Вучковић (4), Жарко Шешум (3), Александар Стојановић (2), Никола Којић (1), Добривоје Марковић (1), Петар Ненадић (1), Данијел Анђелковић, Иван Лапчевић, Димитрије Пејановић, Дејан Перић, Дарко Станић, Урош Виловски; Селектор: Сеад Хасанефендић.